powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

Τεράστια νίκη με μεγάλη ανατροπή οι πιτσιρικάδες μας – ΑΟΤ : Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ 2:3

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε σήμερα το πρωί στο γήπεδο της Ζηλετής όπου η ομάδα μας φιλοξενήθηκε από τον ΑΟΤ. Στο πρώτο ημίχρονο αν και η δύο ομάδες ήταν ισάξιες η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει με 2:0.

Στο 2ο ημίχρονο όμως τα παλικάρια του Νίκου Αγγελάκη έκαναν το καλύτερο τους ημίχρονο στο φετινό πρωτάθλημα και ο απολογισμός ήταν μία επική ανατροπή και μια τεράστια νίκη. Η υπεροχή ανταπέδωσε καρπούς στο 55ο λεπτό όταν με γκολ του Ταμπουρά η ομάδα μας μείωσε στο σκορ. Στο 72ο λεπτό ο Μίγια με μία εκπληκτική ατομική ενέργεια έδωσε έτοιμο γκολ στον Κοτσιλιάνο ο οποίος έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στο 80 οι δύο σκόρερ της ομάδας μας συνεργάστηκαν άψογα ο Κοτσιλιάνος σέντραρε και ο Ταμπουράς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε την πλήρη ανατροπή μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.