powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

Νίκη με γκολ ποίημα του Γιαννούλα – Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ : Παραληθαίοι 1:0

Με ένα φοβερό βολέ του Γιαννούλα από πλάγια θέση που έστειλε την μπάλα να αναπαυτεί στην απέναντι γωνία του Βλαχάβα η ομάδα μας επέστρεψε στις νίκες. Η ομάδα μας με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της σε σχέση με τον αγώνα κυπέλλου της Τετάρτης δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να έχουν της πρώτες ευκαιρίες στο παιχνίδι. Μετά το 20λεπτο ισορρόπησε το παιχνίδι και δημιούργησε φάσεις μπροστά στην εστία του Βλαχάβα.

Διαφορετική η εικόνα στο 2ο ημίχρονο που μόνο η ομάδα μας ήταν μέσα στο γήπεδο, σε αυτό σίγουρα βοήθησε η αποβολή του Παπαδημητρίου στο 46ο λεπτό με απευθείας κόκκινη κάρτα όταν σταμάτησε ως τελευταίος παίχτης τον Κεραμά αντικανονικά στην φάση που η ομάδα μας ζήτησε πέναλτι αλλά ο Δουλόπουλος έδειξε φάουλ πάνω στην γραμμή. Η ομάδα μας έκανε πολλές φάσεις στην εστία του Βλαχάβα χωρίς να μπορεί να σκοράρει. Στο 65ο λεπτό ο Γιαννούλας με ένα γκολ ποίημα έσπασε τον γόρδιο δεσμό όταν μετά από εκτέλεση πλαγίου του Τσίκαρη έπιασε το βολέ από πλάγια θέση και την έστειλε στην απέναντι γωνία του Βλαχάβα. Στην συνέχεια μπορούσε να κλειδώσει την νίκη αλλά μια η αστοχία στην τελική προσπάθεια και η καλές αποκρούσεις του Βλαχάβα κράτησαν το σκορ στο 1:0.
Μελανά σημεία του αγώνα ο τραυματισμός του Αρσενόπουλο στο 69 στο γόνατο που αποχώρησε από το παιχνίδι με φρικτούς πόνους και του Γιαννούλα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!!! και αυτός το γόνατο. Εύχομαι και στους δύο ποδοσφαιριστές να μην είναι τίποτα σοβαρό.
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας είναι την Τετάρτη όπου θα ταξιδέψει στην Αράχοβα όπου στο πλαίσιο της Γ΄φάσης του κυπέλλου ερασιτεχνικών σωματίων θα αντιμετωπίσει τον Παρνασσό Αράχοβας.
Το φίλμ του αγώνα
4ο λεπτό ο Αρσενόπουλος σεντράρει ο Μυλωνάς στην προσπάθεια να διώξει στέλενει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Γεωργίου
15ο λεπτό φάουλ με τον Αρσενόπουλο η μπάλα φτάνει στον Ηλιόπουλο αλλά αυτός από πλεονεκτική θέση πλασάρει άουτ
28ο λεπτό σέντρα σουτ του Κεραμά η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και περνάει χιλιοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
29ο λεπτό κόρνερ με τον Κεραμά κεφαλιά Σιαφάκας λίγο πάνω από την εστία
37ο λεπτό ο Κεραμάς με ατομική προσπάθεια μπαίνει μέσα στην περιοχή σπάει την μπάλα στον Κουβελά αλλά αυτός δεν μπορεί να τελειώσει την φάση
44ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Σαμούτη στρώνει στον Κεραμά αυτός σουτάρει με το αριστερό η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βλαχάβα
45ο λεπτό κόρνερ με τον Κεραμά προβολή του Γκόβαρη άουτ
46ο λεπτό ο Κεραμάς φεύγει μόνος του και ανατρέπεται στο όριο της περιοχή από τον Παπαδημητρίου απευθείας κόκκινη, οι ποδοσφαιριστές μας  ζητούν πέναλτι αλλά ο Δουλόπουλος μετά από συνεννόηση με τον βοηθό δίνει φάουλ πάνω στην γραμμή
47ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κεραμά λίγο άουτ
58ο λεπτό σουτ του Κεραμά σε κόρνερ ο Βλαχάβας
59ο λεπτό ο Κεραμάς στρώνει στον Αυγέρο το σουτ του άουτ
60ο λεπτό ο Παππάς στον Κεραμά αλλά το σουτ του δεν βρήσκει στόχο
62ο λεπτό ο Κεραμάς επιχειρεί να σκοράρει απευθείας από κόρνερ αλλά ο Βλαχάβας με δυσκολία κρατάει ανέπαφη την εστία του
63ο λεπτό σουτ του Παππά μπλοκάρει ο Βλαχάβας
65ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Απίστευτο γκολ του Γιαννούλα ο οποίος μετά από εκτέλεση πλαγίου του Τσίκαρη έπιασε το βολέ από πλάγια θέση και την έστειλε στην απέναντι γωνία του Βλαχάβα
69ο λεπτό αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενου με τον Αρσενόπουλο αλλά το σουτ του περνάει άουτ, στην φάση αυτή ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενους τραυματίζεται και αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο με φρικτούς πόνους
74ο λεπτό ο Κεραμάς παίζει κάθετα στον Παππά το πλασέ του όμως αποκρούει ο Βλαχάβας
76ο λεπτό σουτ του  Αυγέρου άουτ
80ο λεπτό ο Κεραμάς κάθετα στον Αγγελάκη αλλά το σουτ του περνάει λίγο πάνω από την οριζόντια δοκό
89ο λεπτό ο Παππάς κάνει το γύρισμα στον Κεραμά αλλά το σουτ του κοντράρει στους αμυντικούς και περνάει ελάχιστα άουτ