powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Τετάρτη 19 Μαρτίου 2014

Πρόκριση στα πέναλτι για την ομάδα μας – Ένωση Μακρακώμης/Σπερχειάδα 2010 : Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ 1:1 κ.δ. (6:7 στα πέναλτι)

Στον επόμενο γύρο του κύπελλο ερασιτεχνικών ομάδων πέρασε η ομάδα μας σήμερα μετά από την νίκη στα πέναλτι κόντρα στην Ένωση Μακρακώμης/Σπερχειάδας 2010. Ήρωας της διαδικασίας των πέναλτι αναδείχτηκε ο Γεωργίου ο οποίος αφού πρώτα απέκρουσε το 7ο πέναλτι του Σκαρλάτου  της Ένωσης ευστόχησε στην συνέχεια δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα μας.

Με την ομάδα μας να είναι καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού να κάνει ευκαιρίες να έχει τρία δοκάρια αλλά κόντρα στην ροή του παιχνιδιού να δέχεται γκολ στο 57 με δυνατό φάουλ του Κουτσούμπα. Η ομάδα μας αντέδρασε και στο 78 όταν από φάουλ του Κεραμά ο Σαμούτης να αλλάζει την κατεύθυνση της μπάλας ο Κ. Λυτάκης να μην μπορεί να διώξει στην γραμμή έφερε το ματς στα ίσα. Στο 81 μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας για την ολική ανατροπή όταν μετά από σουτ του Παπαγεωργόπουλο ο Παπασάρας με την βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού στέλνει την μπάλα κόρνερ.
Ισόπαλο μετά από 90 λεπτά το παιχνίδι πάει στην παράταση με τους γηπεδούχους να χάνουν μεγάλη ευκαιρία στο 108 όταν μετά από κόρνερ του Κουτσούμπα ο Ψυχογιός από κοντά την προβολή αλλά ο Γεωργίου του λέει ένα μεγαλοπρεπέστατο όχι. Τέλος και της παράτασης οδηγούμαστε στα πέναλτι.
Ψύχραιμη παρουσιάστηκαν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αφού ευστόχησαν σε 13 από τα 14 πέναλτι με τον Γεωργίου να αναδεικνύεται ήρωας της διαδικασίας αφού πρώτα απέκρουσε το πέναλτι του Σκαρλάτου ευστόχησε στο επόμενο και έστειλε την ομάδα μας στην επόμενη φάση.

Το φιλμ του αγώνα
7ο λεπτό πλάγιο με τον Παπαγεωργόπουλο να βρήσκει τον Κεραμά μέσα στην περιοχή αυτός σουτάρει σε κόρνερ ο Παπασάρας
18ο λεπτό φάουλ με τον Κεραμά τακουνάκι του Αγγελάκη κοντράρει στον αμυντικό
22ο λεπτό σουτ του Αντωνίου άουτ
25ο λεπτό ο Μπούσιος μπαίνει από δεξιά και σουτάρει ο Γεωργίου μπλοκάρει
34ο λεπτό ο Τσίκαρης στον Κεραμά αυτός σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ
43ο λεπτό Κεραμάς στον Τσίκαρη αυτός επιχειρεί μία σέντρα-σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ
51ο λεπτό ο Βουλτσίδης πρεσάρει και κερδίζει την μπάλα και πάει να κρεμάσει τον Παπασάρα η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι
53ο λεπτό κόρνερ με τον Παπαγεωργόπουλο κεφαλιά του Σιούτα κα ιπάλι στο δοκάρι η μπάλα φτάνει στον Γκόβαρη αλλά το σουτ του διώχνει ο Κωστόπουλος στην γραμμή
55ο λεπτό κόρνερ κα ιπάλι με τον Παπαγεωργόπουλο κεφαλιά του Αγγελάκη εκπληκτική απόκρουση του Παπασάρα
57ο λεπτό δυνατά εκτελεσμένο φάουλ του Κουτσούμπα από πλάγια αιφνιδιάζει τον Γεωργίου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα
64ο λεπτό σουτ του Χαλλή μπλοκάρει ο Γεωργίου
66ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Παπαγεωργόπουλο μπλοκάρει ο Παπασάρας
75ο λεπτό κόρνερ με τον Κουτσούμπα κεφαλιά του Ψυχογιό άουτ
78ο λεπτό  ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Κεραμάς εκτελεί φάουλ ο Σαμούτης αλλάζει την πορεία της μπάλας αυτή χτυπάει στο δοκάρι ο Κ. Λυτάκης δεν μπορεί να διώξει στην γραμμή και η μπάλα στα δίχτυα
82ο λεπτό Κουβελάς στρώνει στον Παπαγεωργόπουλο αυτός σουτάρει αλλά ο Παπασάρας με τα ακροδάχτυλα στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά κόρνερ
84ο λεπτό σουτ του Χαλλή περνάει άουτ

108ο λεπτό Κόρνερ με τον Κουτσούμπα προβολή του Ψυχογιού θαυμάσια απόκρουση του Γεωργίου