powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 15 Μαρτίου 2014

Καλύτερη η ομάδα μας αλλά γνώρισε την ήττα – Βράχος Καστρακίου : Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ 1:0

Σε ακόμη ένα ντέρμπι η ομάδα μας μπορεί να παρουσίασε καλύτερο πρόσωπο μέσα στον αγωνιστικό χώρο αλλά τελικά έφυγε ηττημένη. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν πολλές ευκαιρίες. Μία λάθος έξοδο του Μπόμπολα κόστισε στην ομάδα μας και ο Χ. Σίμος να εκμεταλλεύεται το λάθος του τερματοφύλακα μας και νε στέλνει στο 41ο λεπτό με κεφαλιά στα δίχτυα για το 1:0. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας επικράτησε κατά κράτος, να σκοράρει στο 69ο λεπτό αλλά να ακυρώνεται ως οφσάιντ σε μία αμφισβητήσιμη φάση. Στο 83ο και στο 92ο λεπτό η ομάδα μας έχασε απίστευτες ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσια όταν πρώτα ο Αυγέρος με κεφαλιά σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ ενώ στο 92ο λεπτό τον μιμήθηκε και ο Σιούτας που πάλι σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ.

Πολύ καλή εικόνα στην αρχή του αγώνα όταν ο αρχηγός του Βράχου Γιάννης συνεχάρη την ομάδα μας για την κατάκτηση του κυπέλλου και του έδωσε μία ανθοδέσμη.
Τραγικές εικόνες είχαμε με το τέλος του παιχνιδιού όταν φίλαθλος των γηπεδούχων έβρισε ποδοσφαιριστή μας με αποτέλεσμα να ανάψουν τα αίματα απειλήθηκε γενική σύρραξη με πολύ μεγάλη προσπάθεια των ψυχραιμότερων ηρέμησαν λίγο τα πνεύματα αλλά η αντεγκλήσεις συνεχίστηκαν και με την αποχώρηση των ποδοσφαιριστών μας.  Πολλά τα παράπονα της ομάδας μας από τον διαιτητή της συνάντησης κ. Αρετόπουλο.
Το φιλμ του αγώνα
7ο λεπτό σέντρα του Παππά κεφαλιά Αγγελάκης μπλοκάρει ο Ντόβας
17ο λεπτό φάουλ με τον Γ. Σίμο κεφαλιά Χ. Σίμος η μπάλα περνάει λίγο άουτ
26ο λεπτό ο Μπαούτης Ελ. Βγαίνει τετ α τετ αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Μπόμπολα με διπλή προσπάθεια
41ο λεπτό άστοχη έξοδο του Μπόμπολα και ο Χ. Σίμος στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα
43ο λεπτό γυριστό σουτ του Σαμούτη μέσα από την περιοχή γλύφει το οριζόντιο δοκάρι του Ντόβα
55ο λεπτό ενώ η ομάδα μας είναι στην επίθεση και ο Κεραμάς να είναι μέσα στην περιοχή και πάει να σκοράρει ο Αρετόπουλος διακόπτη το παιχνίδι για να αποβάλει τον Τζιουφέτα από τον πάγκο γιατί διαμαρτυρόταν για ένα φάουλ που δεν δόθηκε, έντονες η διαμαρτυρίες προς τον Αρετόπουλο που έκοψε την επίθεση
60ο λεπτό φάουλ με τον Παπαγεωργόπουλο κεφαλιά του Αγγελάκη μπλοκάρει και πάλι ο Ντόβας
62ο λεπτό σουτ του Αυγέρου λίγο άουτ
69ο λεπτό η ομάδα μας σκοράρει με τον Κουβελά μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργόπουλο ο βοηθός σηκώνει την σημαία, αμφισβητούμενη φάση αλλά νομίζω ότι ο σκόρερ ήταν καλυμμένος
72ο λεπτό φάουλ με τον Κουβελά από πλάγια η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και περμάει ελάχιστα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντόβα άουτ
74ο λεπτό ο Γκόβαρης πάει να διώξει η μπάλα κοντράρει στον Γιάννη και περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπόμπολα άουτ
80ο λεπτό σέντρα του Κουβελά ο Γ. Σίμος παραλίγο να στείλει την μπάλα στην εστία του
81ο λεπτό σουτ του Κεραμά άουτ
83ο λεπτό απίστευτη ευκαιρία για την ομάδα μας ο Παπαγεωργόπουλος παίζει κάθετα στον Αγγελάκη αυτός σπάει για τον Αυγέρο αυτός όμως σε κενή εστία στέλνει την μπάλα με κεφαλιά άουτ
91ο λεπτό σέντρα του Παπαγεωργόπουλο κεφαλιά του Αγγελάκη ο Ντόβας με υπερένταση διώχνει την μπάλα σε κόρνερ
92ο λεπτό ακόμη μία απίστευτη ευκαιρία για την ομάδα μας, φάουλ με τον Κεραμά λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα κοντράρει στο τοίχος και στρώνεται στον Σιούτα αλλά και αυτός σε κενή εστία δεν βρίσκει στόχο