powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2011

Σόου Ζλάταν και μόνη πρώτη η ομάδα μας

Σε ένα κρύο απόγευμα στο «Βασίλης Καρακίτσιος η ομάδα μας ζέστανε τους λιγοστούς φιλάθλους που βρέθηκαν στις εξέδρες του Σταδίου με τα 6 γκολ που φιλοδώρησε την ομάδα του Πλοπιακού. Την παράσταση έκλεψε ο Ζλάταν (Μπανάσιος) με τα 5 γκολ που πέτυχε και μάλιστα με το πιο γρήγορο χατ-τρικ που έγινε ποτέ μέσα σε 4 λεπτά (17ο,19ο και 21ο λεπτό) .

Η ομάδα του Πλοπιακού μείωσε προσωρινά  σε 4:1 με ένα γκολ δώρο του βοηθού μιας και ο Παπαρίζος ήταν σε θέση οφσάιντ όταν πείρε την μπάλα.
Η διαφορά δυναμικότητας ήταν δεδομένη και ο προπονητής έδωσε ευκαιρία σε πολλούς παίχτες που δεν έχουν πολλά λεπτά συμετοχής.
Τα καλά νέα ήρθαν από τον Πρόδρομο όπου η τοπική ομάδα αν και βρέθηκε να χάνει με 2:0 από το Φλαμούλι κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια και έτσι η ομάδα μας είναι μόνη πρώτη με δύο βαθμούς διαφορά από το Φλαμούλι.

Το φιλμ του αγώνα
5ο λεπτό Σουτ του Αγγελάκη περνάει άουτ.
7ο λεπτό 1-2 του Αγγελάκη με τον Παπαγεωργόπουλο πλασέ του Αγγελάκη μπλοκάρει ο Σακομήτρος.
9ο λεπτό Σουτ του Ζλάταν μέσα από την περιοχή άουτ.
14ο λεπτό Σουτ του Παπαγεωργόπουλο αποκρούει ο Σακομήτρος στη συνέχεια της φάσης σουτ του Μπανάσιου άουτ.
15ο λεπτό τετ α τετ του Ψηφάκη αλλά ο Μπόμπολας αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του.
16ο λεπτό Τακουνάκι του Μπανάσιου βγάζει μόνο του τον Αγγελάκη με την εστία το σουτ του αποκρούει ο Σακομήτρος σε κόρνερ
17ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ
Κόρνερ Παπαγεωργόπουλος κεφαλιά του Ζλάταν 1:0
19ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ
Σέντρα του Γιάννη κεφαλιά και πάλι ο Ζλάταν και 2:0
21ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ
Σέντρα του Νικολάου πλασέ του Μπανάσιου και 3:0.
22ο λεπτό σουτ του Καλαντζή αποκρούει ο Μπόμπολας.
27ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ
Σέντρα Αγγελάκης πλασέ του Κουβελά και 4:0
43ο λεπτό Σέντρα του Κωστή κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαγεωργόπουλο, στη συνέχεια της φάσης ο Μπανάσιος δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
Τέλος ημιχρόνου
47ο λεπτό τετ α τετ Ψηφάκη νικητής και πάλι ο Μπόμπολας
48ο λεπτό Κόρνερ του Κουβελά η κεφαλιά του Μπανάσιου σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.
52ο λεπτό Μπαλιά τρύπα του Παπαγεωργόπουλο στον Αγγελάκη αλλά το σουτ του τελευταίου περνάει άουτ
53ο λεπτό Ράππας στη θέση του Αγγελάκη
59ο λεπτό Παπανικολάου στη θέση του Παπαγεωργόπουλο
65ο λεπτό Μπαούτης στη θέση του Αυγέρου
66ο λεπτό 1-2 του Κώστή με τον Ράππα αλλά το πλασέ του τελευταίου αποκρούει ο Σακομήτρος
69ο λεπτό σουτ του Μπανάσιου μπλοκάρει ο Σακομήτρος.
72ο λεπτό Ο Παπαρίζος φεύγει από θέση οφσάιντ περνάει και τον Μπόμπολα και κάνει το 4:1.
75ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ
Κόρνερ του Κουβελά ο Μπανάσιος από κοντά κάνει το 5:1
82ο λεπτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ράππα περνάει άουτ.
83ο λεπτό σουτ του Ράππα αποκρούει σε κόρνερ ο Σακομήτρος
85ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ
Σουτ του Μπανάσιου μέσα στην περιοχή με την μπάλα να καταλήγει για 6η  φορά στα δίχτυα