powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2012

Τρίποντο με γκολ του Σάκαρο

Μπορεί η ομάδα μας να κέρδισε με το φτωχό 1:0 την Φαρκαδόνα με γκολ του Σάκαρο (Σκρέκα) στο 11ο λεπτό αλλά είχε πολλές κλασικές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ. Σε ένα κρύο απόγευμα στο «Καρακίτσιος» με πολύ δυνατό άνεμο ήταν δύσκολο να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με συναισθηματική φόρτιση μιας και οι ομάδας μας παρατάχτηκε στο γήπεδο φορώντας μαύρο περιβραχιόνιο σε ένδειξη μνήμης και τιμής σε δύο παλιούς ποδοσφαιριστές που έφυγαν την προηγούμενη εβδομάδα από τη ζωή πρόκειται για τον Γιώργο Κεραμίδα και Μενέλαο Χαρτόπουλο που τίμησαν την φανέλα των Μετεώρων στις δεκαετίες του ’60 και ’70. πριν το εναρκτήριο λάκτισμα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή από τους ποδοσφαιριστές και τους φιλάθλους.
Θετικό και ότι το κλίμα δεν θύμιζε τις προηγούμενες αναμετρήσεις των δύο ομάδων ήταν άκρως καλό.

Το φιλμ του αγώνα:
10ο λεπτό Ο Αγγελάκης βρίσκει ωραία τον Νταλούκα αλλά το σουτ του αποκρούει ο Χριστοδούλου.
11ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!
Κόρνερ του Αγγελάκη και ο Σάκαρος( Σκρέκας) με κοντινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
21ο λεπτό ο Γραβάνης με περίτεχνη ενέργεια περνάει μέσα στην περιοχή σερβίρει στον Κουβελά αλλά αυτός δεν μπορεί να νικήσει τον Χριστοδούλου
37ο λεπτό ο Νταλούκας στον Γραβάνη αλλά το σουτ του αποκρούει ο Χριστοδούλου
38ο δυνατό σουτ του Γιάννη δύσκολα σε κόρνερ ο Χριστοδούλου
42ο λεπτό απευθείας φάουλ του Γιάννη η μπάλα γλύφει την αριστερή κάθετη δοκό
Τέλος ημιχρόνου
63ο λεπτό σουτ του Κουβελά έξω από την περιοχή δύσκολα ο Χριστοδούλου
64ο λεπτό απίστευτη ευκαιρία χάνεται από τον Κουβελά που μετά από σέντρα του Αγγελάκη πιάνει αφύλαχτος την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο
65ο λεπτό διπλή αλλαγή για την ομάδα μας Τσιαντούλας και Παπαγεωργόπουλος στην θέση του Γκόβαρη και Κουβελά αντίστοιχα
80ο λεπτό άλλη μια απίστευτη ευκαιρία χάνετε αυτήν την φορά από τον Παπαγεωργόπουλο όταν ο Γραβάνης κάνει επέλαση από δεξιά και δίνει έτοιμο γκολ στον Μανώλη αλλά αυτός καταφέρνει να στείλει την μπάλα άουτ
84ο κάθετα ο Παπανικολάου στον Γραβάνη αυτός σουτάρει μέσα από την περιοχή άουτ
90ο λεπτό ωραία σέντρα του Γραβάνη ο Παπαγεωργόπουλος πιάνει την κεφαλιά και τραντάζει την οριζόντια δοκό.
91ο λεπτό ο Παπαγεωργόπουλος στον Γραβάνη αυτός σουτάρει η μπάλα κοντράρει και στους αμυντικούς και περνάει ελάχιστα χιλιοστά από το δεξί κάθετο δοκάρι