powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2012

Αφεντικό στην πόλη και με 10 παίχτες

Κάποια γατάκια αμφέβαλαν ότι η ομάδα μας είναι το αφεντικό στην πόλη αλλά από σήμερα δεν μπορούν να πουν και τίποτα. Η ομάδα μας αν και δεν έπαιξε το πολύ καλό ποδόσφαιρο που ξέρει να παίζει κατάφερε και με 10 παίχτες από το 68 να νικήσει στην έδρα της Κρύας Βρύσης με 3:1 και να παραμείνει αήττητη και πρώτη με 7 βαθμούς διαφορά από το 2ο φλαμούλι. Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσε με φοβερό σουτ ο Ταΰγετος (Τσίκαρης) στο 28, ο Ζλάταν ( Μπανάσιος) στο 44 και ο Άγγελος (Αγγελάκης) στο 90. το μόνο που κατάφερε η Κρύα βρύση ήταν να φέρει για λίγο το παιχνίδι στα ίσια στο 41 με γκολ του Λίτσιου.

Το φιλμ του αγώνα
13ο λεπτό ο Παπαγεωργόπουλος στο Μπανάσιο μέσα στην περιοχή το σουτ του αποκρούει δύσκολα ο Γκαραγκάνης.
21ο λεπτό ο Τσίκαρης σουτάρει μέσα από την περιοχή ο Γκαραγκάνης
22ο λεπτό σουτ του Σκρέκα ο Αναστογιάννης διώχνει πάνω στην γραμμή
23 ο λεπτό απευθείας φάουλ του Αγγελάκη η μπάλα λίγο πάνω από την οριζόντια δοκό
27ο λεπτό ο Ράππας βγάζει μόνο του τον Γραβάνη αλλά αυτός ανοίγει λίγο το κοντρόλ με συνέπεια να τον προλάβει ο Γκαραγκάνεις
28ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!
Απίστευτο σουτ του Ταΰγετου (Τσίκαρη) έξω από την περιοχή η μπάλα στην οριζόντια δοκό και μέσα 1:0
41ο λεπτό ο Λίτσιος μετά από φάση διαρκείας πιάνει το σουτ και παραβιάζει την εστία του Μπόμπολα
44ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Ο Γραβάνης σουτάρει μέσα από την περιοχή ο Γκαραγκάνης με υπερένταση αποκρούει η μπάλα φτάνει στον Ζλάταν (Μπανάσιο) ο οποίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 1:2. Στην φάση του γκολ ο Βασίλης τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Παπανικολάου.
Τέλος ημιχρόνου
45ο λεπτό Παπανικολάου στην θέση του Μπανάσιου
53ο λεπτό χάνεται απίστευτη ευκαιρία για το 1:3 όταν ο Γραβάνης μπαίνει στην περιοχή σπάει την μπάλα στον ερχόμενο Παπαγεωργόπουλο αλλά αυτός δεν μπορεί να σκοράρει αφου τον πρόλαβε ο Αναστογιάννης.
65ο λεπτό σέντρα του Ράππα ο Τσακνάκης παίρνει την τελευταία στηγμή την μπουκιά από το στόμα του Γραβάνη που ήταν έτοιμος να σκοράρει.
68ο λεπτό ο Δουλόπουλος βλέπει ανύπαρκτο φάουλ του Τσιαντούλα και τον αποβάλει με 2η κίτρινη κάρτα
72ο λεπτό Γκόβαρης στην θέση του Παπαγεωργόπουλο
73ο λεπτό σέντρα του Ράππα κεφαλιά του Γραβάνη ο Γκαραγκάνης μπλοκάρει εντυπωσιακά
77ο λεπτό δυνατό φάουλ του Αναστογιάννη στον Ράππα αλλά ο Δουλόπουλος δεν δείχνει την περιφανέστατη 2η κίτρινη κάρτα στον Αναστογιάννη