powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

Το κύπελλο ήρθε ξανά στην Καλαμπάκα – Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ : Αχιλλέας Μπάρας 3:0

Μετά από τρεις χαμένους τελικούς τα παλικάρια μας έφεραν και πάλι το κύπελλο εκεί που ανήκει στην Καλαμπάκα. Με τον Βουλτσίδη να ανοίγει το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα του Κεραμά, τον Σαμούτη να καθαρίζει την κούπα με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από πάσα του Παπαγεωργόπουλο και το κερασάκι στην τούρτα να βάζει ο πολυτιμότερος παίχτης της συνάντησης  Κεραμάς στις καθυστερήσεις με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Σε ένα πολύ καλό τελικό ειδικά στο 2ο ημίχρονο η ομάδας μας ήταν καλύτερη από την Μπάρα η οποία όμως το πάλεψε πολύ το παιχνίδι και είχε δύο πολύ καλές φάσεις να σκοράρει και να μπει στο παιχνίδι. Στο τέλος το πολυπόθητο τρόπαιο παρέλαβε ο αρχηγός της ομάδας μας Παναγιώτης Αυγέρος από τα χέρια του προέδρου της Ε.Π.Σ. Τρικάλων μέσα σε τρελούς πανηγυρισμούς μαζί με τους οργανωμένους φίλαθλους της ομάδας.
Ένα μεγάλο μπράβο στα παλικάρια μας… ήσασταν όλοι καταπληκτική
Ο τελικός καρέ καρέ
7ο λεπτό κόρνερ με τον Παπαγεωργόπουλο σουτ του Γιαννούλα λίγο άουτ
11ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Σέντρα του Κεραμά κεφαλιά του Βουλτσίδη και η μπάλα στα δίχτυα
12ο λεπτό κούρσα από δεξιά του Τσίακρη σπάει την μπάλα ο Αγγελάκης για χιλιοστά δεν φτάνει την μπάλα στην προβολή που έκανε
16ο λεπτό κόρνερ με το Τσολάι κεφαλιά του Καπέλα διώχνει ο Γκόβαρης στην γραμμή
24ο λεπτό σουτ του Τσίκαρη δύσκολα ο Τσακτρέρας
32ο λεπτό σουτ του Κεραμά και πάλι δύσκολα ο Τσακτρέρας
36ο λεπτό ο Παπαγεωργόπουλος παίζει κάθετα στον Αυγέρο αυτός πλασάρει με την μπάλα να γλύφει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσακτρέρα
45+ λεπτό σουτ του Κεραμά μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Μπάρας
49ο λεπτό φάουλ από πλάγια με τον Παπαγεωργόπουλο κεφαλιά πάσα του Σιούτα στον Αγγελάκη και αυτός χάνει απίστευτη ευκαιρία από το ένα μέτρα πλασάρει άουτ
53ο λεπτό σουτ του Αγγελάκη άουτ
55ο λεπτό σουτ του Παπαγεωργόπουλο ελάχιστα άουτ
60ο λεπτό σέντρα του Σαλίμη γυριστή κεφαλιά του Τριγώνη περνάει λίγο άουτ
74ο λεπτό αντεπίθεση για την ομάδα μας με τον Αυγέρο να δίνει στον Κεραμά αυτός κάνει το σουτ η μπάλα όμως σταματάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσακτρέρα
75ο λεπτό σουτ και πάλι με τον Κεραμά με υπερένταση ο Τσακτρέρας σε κόρνερ
77ο λεπτό φάουλ με τον Κοτρώτσιο προβολή του Καπέλα άουτ
84ο λεπτό σέντρα-σουτ του Κεραμά δύσκολα και πάλι ο Τσακτρέρας σε κόρνερ
88ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Ο Κεραμάς βρίσκει ωραία μέσα στην περιοχή τον Σαμούτη και αυτός με ωραίο σουτ κάνει το 2:0 και το κύπελλο είναι κιτρινομπλέ
92ο λεπτό ο Κεραμάς φέυγει μόνος του προς το τέρμα ο Νικολάου τελευταία στιγμή τον σταματάει
93ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Κεραμά λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα στο δεξί παραθυράκι και ο τελικός τελειώνει με τον καλύτερο τρόπο 3:0 και το κύπελλο έχει πάλι κιτρινομπλέ χρώμα