powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 1 Μαρτίου 2014

Κεχαγιάς και Μίσσας έδωσαν την νίκη στη Φήκη – Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ : Π.Ο. Φήκης 1:2

Για ακόμη μία αγωνιστική η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στο «Βασίλης Καρακίτσιος» και γνώρισε οδυνηρή ήττα από την Φήκη με 1:2. Εκτελεστής της ομάδας μας ήταν ο πρώην ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Γιώργος Κεχαγιάς που με δύο δικά του γκολ έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα του το 2ο μάλιστα στο 90ο λεπτό. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 31ο λεπτό κόντρα στην ροή του παιχνιδιού με αυτογκόλ του Κούκλα μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργόπουλο.  Πολλά παράπονα από την διαιτησία του κ. Μίσσα από την ομάδα μας ο οποίος ενώ το σκορ ήταν 1:1 έπνιξε καθαρό πέναλτι στο 83 πάνω στον Κεραμά.

Το φιλμ του αγώνα
14ο λεπτό σουτ του Σαμούτη μπλοκάρει σταθερά ο Κουτής
15ο λεπτό ασθενές διώξιμο του Μπόμπολα ο Βερβέρος προσπάθησε να τον κρεμάσει αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ
21ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Εκτέλεση φάουλ του Παπαγεωργόπουλο ο Κούκλας στην προσπάθεια να διώξει με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του
26ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βέρβερη πάνω από τα δοκάρια του Μπόμπολα
45ο λεπτό αντεπίθεση με τον Κουβελά για την ομάδα μας αυτός σπάει την μπάλα στον Κοτσιλιάνο αλλά το πλασέ περνάει χιλιοστά από το αριστερό δοκάρι του Κουτή
50ο λεπτό ο Μυλωνάς ανατρέπει τον Μούτσα μέσα στην περιοχή πέναλτι το οποίο εκτελεί εύστοχα ο Κεχαγιάς
52ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Γιαννούλα που μπαίνει μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του περνάει άουτ
68ο λεπτό ο Αυγέρος παίζει κάθετα στον Κεραμά αλλά το γύρισμα δεν προλαβαίνουν Βουλτσίδης και Κουβελάς
72ο λεπτό εκτέλεση φάουλ του Αυγέρου περνάει πάνω από τα δοκάρια του Κουτή
80ο λεπτό ο Γιαννούλας κλέβει από τον Μπούλπμο μπαίνει στην περιοχή αλλά το σουτ περνάει άουτ
81ο λεπτό σέντρα του Κεραμά προβολή του Κουβελά ελάχιστα άουτ
83ο λεπτό καθαρή ανατροπή του Κεραμά μέσα στην περιοχή ο Μίσσας λέει παίζεται έντονες διαμαρτυρίες του πάγκου ο Μίσσας διακόπτη το παιχνίδι για λίγα λεπτά ώστε να ηρεμήσουν τα πνεύματα
90ο λεπτό φάουλ για τους φιλοξενούμενες οι αμυντική δεν μπορούν να διώξουν η μπάλα φτάνει στον Κεχαγιά και με ψύχραιμο πλασέ κάνει το 1:2
Τέλος παιχνιδιού η 4η εντός έδρα ήττα είναι γεγονός. Ανασύνταξη δυνάμεων τώρα για τον μεγάλο τελικό το άλλο Σάββατο.