powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2014

Συνεπείς στο ραντεβού της με τον μεγάλο τελικό – Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ : Πρόδρομος 3:0

Τον τίτλο του φαβορί επιβεβαίωσε και μέσα στο γήπεδο σήμερα η ομάδα μας και πίρε την εύκολη πρόκριση για τον μεγάλο τελικό του κυπέλλου ( τον 18ο στην ιστορία του) που θα πραγματοποιηθεί στις 25 Μαρτίου στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων επικρατώντας με 3:0. Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε με κεφαλιά στο 29 ο Γκόβαρης μετά από εκτέλεση φάουλ του Κεραμά και κεφαλιά πάσα του Αγγελάκη. Το δεύτερο γκολ για την ομάδα μας πέτυχε ο Κουβελάς με πλασέ μέσα από την περιοχή όταν μετά από το βολέ του Γεωργίου και τραγικό λάθος των αμυντικών των φιλοξενούμενων βρέθηκε μόνος του από τον Βάρκα και δεν δυσκολεύτηκε να τον νικήσει. Το ομορφότερο γκολ πέτυχε ο Παππάς στο 78 με ατομική ενέργεια και ενώ πέρασε τρεις αμυντικούς με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία του Βάρκα. Το σκορ μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο αν ο Κουβελάς τρεις φορές εξ επαφής δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Βάρκα ενώ τον μιμήθηκε και ο Παππάς που σε τετ α τε πλάσαρε άουτ.  Ενώ και ο Γεωργίου όταν χρειάστηκε σε δύο φάσεις κράτησε το μηδέν για την ομάδα μας.

Το φιλμ του αγώνα
2ο λεπτό Κόρνερ με τον Κεραμά ο Σιούτας μόνος του μπροστά στο τέρμα δεν βρίσκει την μπάλα
3ο λεπτό ο Αγγελάκης δίνει έτοιμο γκολ στον Κοτσιλιάνο αλλά αυτός δεν πιάνει καλά το σουτ κα ιη ευκαιρία χάνετε
7ο λεπτό σουτ του Καμπλιώνη άουτ
15ο λεπτό σουτ του Κεραμά η μπάλα περνάει ελάχιστα από το αριστερό δοκάρι του Βάρκα
20ο λεπτό ξάθετι πάσα του Αγγελάκη στον Κεραμά αλλά το σουτ του περνάει πάνω από την οριζόντια δοκό
24ο λεπτό κόρνερ με τον Κεραμά κεφαλιά του Σαμούτη περνάει λίγο άουτ
29ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Φάουλ με τον Κεραμά ο Αγγελάκης πιάνει την πρώτη κεφαλιά και ο Γκόβαρης στέλνει με το κεφάλι την μπάλα στα δίχτυα
32ο λεπτό μακρινό σουτ του Κεραμά πάνω από την εστία
51ο λεπτό κόρνερ Κεραμάς προβολή του Σιούτα μπλοκάρει ο Βάρκας
60ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Βολέ του Γεωργίου τραγικό λάθος των αμυντικών του Προδρόμου η μπάλα φτάνει στον Κουβελά και αυτός δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Βάρκα για το 2:0, να σημειώσουμε ότι ο Κουβελάς είχε περάσει πριν δύο λεπτά στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Βουλτσίδη
65ο λεπτό απίστευτη χαμένη ευκαιρία με τον Κουβελά όταν μετά από κούρσα του Παππά από αριστερά και σπάσιμο της μπάλας στον Κουβελά αυτός στέλνει την μπάλα πάνω στον Βάρκα
71ο  λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Πρόδρομο να σκοράρει όταν ο Κοκοβίδης βγαίνει τετ α τετ αλλά νικιέται από τον Γεωργίου
75ο λεπτό απευθείας εκτέλεση κόρνερ με τον Δημόπουλο ο Σιούτας σώζει στην γραμμή
77ο λεπτό σουτ του Κεραμά μπλοκάρει ο Βάρκας
78ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Ατομική προσπάθεια του Παππά που περνάει τρεις αμυντικούς και με πλασέ στην απέναντη γωνία νικάει τον Βάρκα για το 3:0
84ο λεπτό σουτ του Κουβελά μπλοκάρει ο Βάρκας
85ο λεπτό ο Κουβελάς με ωραία μπαλιά βγάζει τετ α τετ τον Παππά ολά το πλασέ του περνάει μόλις άουτ
86ο λεπτό σουτ μέσα στην περιοχή του Δημόπουλο ο Γεωργίου μπλοκάρει
88ο λεπτό συστημένη σέντρα μισό γκολ του Κεραμά στον Κουβελά αλλά και πάλι ο Κουβελάς από 1 μέτρο δεν μπορεί να σκοράρει
89ο λεπτό κούρσα του Σιαφάκα από δεξιά σπάει την μπάλα για τον Κουβελά και για τρίτη φορά χάνει απίστευτη ευκαιρία στο παιχνίδι, ευτυχώς σκόραρε στο 60ο λεπτό