powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2014

Και άλλοι «Χ»αμένοι βαθμοί στο Καρακίτσιος – Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ : Α.Ο. Καλυβίων 1:1

Την πρώτη της ισοπαλία έφερε σήμερα η ομάδα μας μέσα στο Καρακίτσιος χάνοντας άλλους δύο πολύτιμους βαθμούς στο πρωτάθλημα κόντρα στην ομάδα των Καλυβίων. Η ομάδα μας αν και είχε την υπεροχή βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 58ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ  του Κωσιόλα ο Στεφόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Γεωργίου. Στην συνέχεα η ομάδα μας πίεσε για την ισοφάριση και αυτήν ήρθε στο 85ο λεπτό όταν ο αρχηγός μας έπιασε ένα ασύλληπτο σουτ από τα τριάντα μέτρα που κατέληξε στην αριστερή γωνία του Βασιλείου.

Η ομάδα μας έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει το τρίποντο όταν ο Γκόβαρης βρέθηκε μόνος του μπροστά στον Βασιλείου αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει. Ένταση προκλήθηκε στο στάδιο όταν ο Κάβρας έδειξε τα γεννητικά του όργανα στην κερκίδα και αυτοί τον στόλισαν με διάφορα γαλλικά.

Το φιλμ του αγώνα
1ο λεπτό εκτέλεση φάουλ με τον Κεραμά κεφαλιά πάσα του Αγγελάκη προς τον Αυγέρο αυτός δεν φτάνει να σπρώξει την μπάλα σε κενή εστία
9ο λεπτό σουτ του Τσίκαρη άουτ
13ο λεπτό σουτ του Καρανίκα μπλοκάρει ο Γεωργίου
32ο λεπτό ο Κεραμάς φεύγει στην αντεπίθεση σπάει την μπάλα αυτός με περνάει τον αντίπαλο του με ωραία προσποίηση αλλά το τελείωμα του είναι κακό
Τέλος ημιχρόνου μέτριο το θέαμα που προσφέρουν οι δύο ομάδες
58ο λεπτό εκτέλεση φάουλ  του Κωσιόλα ο Στεφόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Γεωργίου 0:1
62Ο λεπτό κόρνερ του Παπαγεωργόπουλο ο Γκόβαρης παίρνει την κεφαλιά στο 1ο δοκάρι αλλά αυτή περνάει χιλιοστά άουτ
66ο λεπτό εκτέλεση φάουλ από πλάγια με τον Παπαγεωργόπουλο και πάλι ο Γκόβαρης με κεφαλιά δεν μπορεί να σκοράρει.
85ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Ο Αγγελάκης διεκδικεί την μπάλα από τους αμυντικούς η μπάλα φτάνει στον Αυγέρο και αυτός πιάνει ένα ασύλλιπτο σουτ από τα τριάντα μέτρα και στην στέλει στην δεξιά του Βασιλείου για το 1:1
89ο λεπτό απίστευτή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Γκόβαρη όταν μετά από γέμισμα του Κουβελά είναι μόνος του μπροστά από τον Βασιλείου και προσπαθεί να τον κρεμάσει αλλά ο Βασιλείου λέει όχι.