powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

6 στα 6 με χρυσό σκόρερ τον Βουλτσίδη – Α.Ο. Μεγάλων Καλυβίων – Α.Σ.ΜΕΤΕΩΡΑ 0:1

Το τρένο του ΑΣ συνεχίζει να σφυρίζει πετυχαίνοντας σήμερα την έκτη συνεχόμενη νίκη φτάνοντας τους 18 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα. Σε ένα παιχνίδι που όταν παίζοντας επί ίσους όρους η ομάδα μας ήταν καλύτερη μέσα στο γήπεδο και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με ένα εκπληκτικό συνδυασμό των Κεραμά, Παπαγεωργόπουλο και τελικό αποδέκτη των Βουλτσίδη ο οποίος με ωραίο πλασέ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Βασιλείου.

Την παράσταση έκλεψε και πάλι ο Διαιτητής της συνάντησης Γρατσάνης, που με την διαιτησία του είναι επικρατέστερος υποψήφιος για το χρυσό βατόμουρο. Έδειξε 5 κόκκινες κάρτες στο παιχνίδι τέσσερις για τους γηπεδούχους και μία για την ομάδα μας και συγκεκριμένα στον Αυγέρο. Όπως καταλαβαίνεται μετά το 68ο λεπτό με τους γηπεδούχους με εφτά ποδοσφαιριστές στο γήπεδο δεν μπορείς να παίξεις ποδόσφαιρο. Η έλλειψη σοβαρότητας των ποδοσφαιριστών μας να τελειώσουν τις φάσεις που δημιούργησαν παραλίγο να το πληρώσουν στο 94 όταν κεφαλιά το Γ. Κάβρα πέρασε λίγο άουτ.
Μετά το τέλος του παιχνιδιού φίλαθλοι των γηπεδούχων περίμεναν τον διαιτητή της συνάντησης με άγριες διαθέσεις.

Το φιλμ του αγώνα
4ο λεπτό Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αυγέρου περνάει άουτ
12ο λεπτό πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας ο Κουβελάς δίνει ωραία στον Κεραμά αυτός σουτάρει αλλά ο Βασιλείου κάνει εκπληκτική απόκρουση
13ο λεπτό κόρνερ με τον Κουβελά πλασέ του Αυγέρου στο εξωτερικό μέρος των διχτύων
33ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Ο Κεραμάς από πλάγια δίνει στον Παπαγεωργόπουλο αυτός με τακουνάκι στον αμαρκάριστο Βουλτσίδη και αυτός από το σημείο του πέναλτι με ωραίο πλασέ δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Βασιλείου 0:1.
36ο λεπτό απευθείας κόκκινη στον Γ. Στεφόπουλο για χτύπημα εκτός φάσης στον Βουλτσίδη
45+ κόρνερ για τα Καλύβια κεφαλιά του Κάβρα λίγο άουτ
58ο λεπτό σουτ του Κεραμά περνάει χιλιοστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Βασιλείου άουτ
63ο λεπτό απευθείας κόκκινη στον Μπίχτα για επικίνδυνο παιχνίδι, παρατραβηγμένη η κόκκινη
Μικρή διακοπή του παιχνιδιού μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων στον Γρατσάνη αποτέλεσμα των διαμαρτυριών αυτών είναι η αποβολή του Κάβρα με απευθείας κόκκινη βρησκόμαστε στο 68ο λεπτό
69ο λεπτό απευθείας κόκκινη και στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και αυτός για διαμαρτυρίες, ο Βαρμποβίτης θα πάρει θέση στο τέρμα
80ο λεπτό απευθείας κόκκινη για τον αρχηγό της ομάδας μας Αυγέρο κανείς δεν κατάλαβε τον λόγο αυτής της κάρτας
82ο λεπτό πλασέ του Μόκα περνάει άουτ
89ο λεπτό απίστευτο χαμένο τετ α τετ του Μόκα που πλασάρει στην αγκαλιά του Βαρμπαβίτη
91ο λεπτό πλασέ του Τσιαούση καταλήγει και αυτό στην αγκαλιά του Βαρπματοβίτη
92ο λεπτό ο Κεραμάς επιχειρεί μια λόπμα από μακριά η οποία περνάει πάνω από την οριζόντια δοκό
94ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με την κεφαλιά του Γ. Κάβρα να περνάει άουτ μετά από εκτέλεση φάουλ