powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2012

Με τριάρα στο +10

Με το πολύτιμο τρίποντο γύρισε η ομάδα μας από το Βαλτινό. Η ομάδα μας κατάφερε πρώτα να νικήσει το δικό της άγχος και μόλις το κατάφερε καθάρισε και το Βαλτινό. Το πρώτο γκολ της ομάδας μας το πέτυχε ο Μπανάσιος αλλά το μισό γκολ ανήκε στον Αυγέρο που κέρδισε την μπάλα στο κέντρο πέρασε όλοι την αμυντική γραμμή του Βαλτινού και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Ζλάταν ο οποίος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα στο 31. Το 0:2 ήρθε στο 75 από τον Κουβελά όταν ο Κωστής έπαιξε το 1-2 με τον Αγγελάκη μπαίνοντας μόνος μέσα στην περιοχή σπάζοντας την μπάλα ο Μπανάσιος άφησε την μπάλα να περάσει και ο ερχόμενος Κουβελάς με δυνατό σουτ δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ράππας που μετά από ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0:3.

Το παιχνίδι καρέ-καρέ
2ο λεπτό δυνατό σουτ του Αγγελάκη άουτ μετά από πάσα του Ράππα
15ο λεπτό Ο Ράππας ξεφεύγει από αριστερά κάνει την σέντρα αλλά διώχνουν δύσκολα οι αμυντική.
20ο λεπτό Σέντρα του Παπαγεωργόπουλο βγάζει τον Ράππα φάτσα με το τέρμα αλλά το σουτ του τελευταίου δεν ήταν καλό και μπλόκαρε ο Κλιάκος.
31ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
Επέλαση του Ξανθού σκυλιού( Αυγλερος) σπάει την μπάλα στον Ζλάταν (Μπανάσιο) και 0:1.
Τέλος ημιχρόνου.
54ο λεπτό ο Τσίκαρης μπαίνει μόνος από δεξιά αντί να σπάσει την μπάλα προσπάθησε μόνος του αλλά το δυνατό σουτ του αποκρούει ο Κλιάκος.
67ο λεπτό δυνατό σουτ του Αγγελάκη μέσα από την περιοχή αναγκάζει τον Κλιάκο σε θεαματική απόκρουση
70ο λεπτό απευθείας φάουλ του Σκρέκα άουτ
72ο λεπτό Παπανικολάου Γ. στην θέση του Παπαγεωργόπουλο
74ο λεπτό Ράππας στον Αγγελάκη το σουτ του άουτ
75ο λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!
1-2 Κωστή με Αγγελάκη με τον Κωστή να μπαίνει μέσα στην περιοχή να σπάει την μπάλα ο Μπανάσιος να αφήνει την μπάλα και ο ερχόμενος μπαμπάς (Κουβελάς) με δυνατό σουτ να κάνει το 0:2.
77ο λεπτό Γιάννης στην θέση του Σκρέκα
80ο λεπτό σέντρα-σουτ του Κωστή γλύφει την οριζόντια δοκό
81ο λεπτό Νταλούκας στην θέση του Κωστή
85ο ατομική προσπάθεια του Βίγια (Ράππα) και με δυνατό σουτ κάνει το τελικό 0:3.
Τέλος παιχνιδιού και +10 να περάσει ο επόμενος.