powered by Agones.gr (Στοιχημα)

Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

Καλή εμφάνιση από τις κοριτσάρες μας αλλά ήρθε η ήττα – Α.Σ. ΜΕΤΕΩΡΑ : Νεφέλες Κατερίνης 0:2

Μία από τις καλύτερες εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι κοριτσάρες μας σήμερα στο «Βασίλης Καρακίτσιος, είχαν την κατοχή δημιούργησαν ευκαιρίες, έχασαν και πέναλτι αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν. Στην αντίπερα όχθη τα κορίτσια από την Κατερίνη έπαιξαν έξυπνα και με δύο πανέμορφα γκολ της Γ. Μεγενίδου έφυγαν με τους τρεις βαθμούς από την  Καλαμπάκα.

Όμορφες εικόνες μετά το τέλος του παιχνιδιού με τα κορίτσια από τις δύο ομάδες αγκαλιασμένες να βγάζουν μία ομαδική φωτογραφία αποδεικνύοντας για ακόμη μία φορά ότι ο αθλητισμός ενώνει.
Το μόνο μελανό σημείο ο τραυματισμός της Άγγελας Πλακίδου στο γόνατο που αν και τραυματισμένη συνέχισε σε όλο το παιχνίδι. Της ευχόμαστε να μην είναι τίποτα σοβαρό.

Το φιλμ του αγώνα
4ο λεπτό Φάουλ με την Πλακίδου μπλοκάρει η Τσαγκαράκη
10ο λεπτό σουτ της Κατσάρα άουτ
12ο λεπτό η Μεγενίδου μπαίνει μέσα στην περιοχή και με άψογο πλασέ στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της Νέστορα για το 0:1
28ο λεπτό όμορφη ατομική προσπάθεια της Τσαβέα που μπαίνει στην περιοχή αλλά το πλασέ της μπλοκάρει η Τσαγκαράκη
37ο λεπτό η Καρπούζα βγαίνει τετ α τετ αλλά την νικάει η Τσαγκαράκη
39ο λεπτό σουτ της Κατσάρα περνάει άουτ
48ο λεπτό η Χαλκιά σουτάρει από μακριά η μπάλα περνάει λίγο πάνω από την οριζόντια δοκό της Τσαγκαράκη
52ο λεπτό σουτ της Κανδήλα καταλήγει άουτ
57ο λεπτό φάουλ με την Κατσάρα περνάει ελάχιστα πάνω από την οριζόντια δοκό
68ο λεπτό κόρνερ με την Κατσάρα προβολή της Δραγατογιάννη με την μπάλα να περνάει άουτ
76ο λεπτό η Γ. Μενεγίδου μπαίνει από πλάγια και με δύσκολο πλασέ στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία της Νέστορα για το 0:2
77ο λεπτό η Χαλκιά ανατρέπετε μέσα στην περιοχή ο διαιτητής κ. Θεοχάρης δείχνει την άσπρη βούλα η Πλακίδου στήνει την μπάλα και εκτελεί η μπάλα όμως προς απογοήτευση όλων περνάει άουτ